Kostka Arkady

Metoda Arkady - najnowsza metoda leczenia

Metoda Arkady, jako jedyna z dostępnych metod leczenia, przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Podstawowy zabieg na wrastające paznokcie trwa od 30 do 45 min, a czas jego trwania uzależniony jest od stopnia komplikacji danego przypadku. Okres leczenia zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również, jak długo paznokcie wrastały. Po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane co dwa do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu uzupełniającego.
Kostka Arkady

Wrastające paznokcie to dolegliwość spowodowana czynnikami genetycznymi oraz zaburzeniami mikrokrążenia w przebiegu różnych chorób naczyniowych czy też niewłaściwą technika obcinania. Ryzyko choroby zwiększa się także po uszkodzeniach palucha i noszeniu źle dopasowanego obuwia. Wrastaniu paznokci sprzyjają też zmiany ortopedyczne takie jak deformacje palców w tym , paluch koślawy czy też stopa koślawa , płaskostopie lub nieprawidłowa motoryka chodu.

Innym czynnikiem sprzyjającym wrastaniu paznokci to nadwaga, która powoduje zmianę biomechaniki stopy, a to doprowadza do zmiany ustawienia kątów palców. Podstawowymi kryterium pozwalającym na rozpoznanie wrastającego paznokcia to obrzęk, zaczerwienienie i bolesność wałów paznokciowych. Ból początkowo stwierdza się przy dotyku a później występuje jako ból ciągły. Następnie w miarę wrastania paznokcia w otaczające tkanki miękkie pojawia się nasilenie zmian zapalnych i w konsekwencji dochodzić może do powstawania patologicznej ziarniny zwanej dzikim mięsem. Nieleczony stan zapalny może doprowadzić do zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, które wnikając w głąb tkanek powoduje powstawanie zanokcicy a nawet zapalenia i martwicy kości palucha. Wrastające paznokcie to częsta dolegliwość społeczeństwa, działaniem lekarza lub podologa w przypadku wrastających paznokci jest profilaktyka i edukacja chorych.

PODOLOGICZNE METODY PROFILAKTYKI WRASTANIA PAZNOKCI

  1. Edukacja chorego o przyczynach wrastania płytek paznokciowych.
  2. Wyeliminowanie czynników dających zmiany płytki paznokciowej (głównie leczenie chorób ogólnoustrojowych).
  3. Noszenia odpowiedniego dla długości i szerokości stopy obuwia.
  4. Odpowiednie przycinanie płytki paznokciowej podczas pielęgnacji.
  5. Noszenie wkładek ortopedycznych dopasowanych do deformacji kostnych stopy.
  6. Tamponowanie wałów paznokciowych polegających na podłożeniu pod brzegi boczne i przyśrodkowe płytki tamponu nasączonego środkiem odkażającym.
  7. Nakładanie rurek z tworzywa sztucznego na brzegi paznokcia. Zabieg ten zabezpiecza przed uszkadzaniem wałów paznokciowych przez ostre brzegi paznokcia.

ANATOMIA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Paznokieć ( unguis ) stanowi jeden z przydatków naskórka, który jest wytwarzany jest przez nabłonek skóry. Na jednostkę paznokciową składają się elementy takie jak: macierz, płytka czyli trzon paznokcia, łożysko oraz tkanka około paznokciowa. Najważniejsze struktury płytki to macierz i łożysko. Macierz jest miejscem, w którym komórki dzielą się i w miarę nawarstwiania zrogowaciałych komórek, przesuwają się po łożysku tworząc paznokieć. Tkanki położone bezpośrednio pod płytką stanowią łożysko. Łożysko jest tym miejscem w którym następuje właściwe odżywianie płytki paznokciowej dzięki mocno rozbudowanej sieci mikrokrążenia.

Wzrost paznokcia następuje w sposób ciągły przez całe życie. Średnio szybkość wzrostu paznokcia wynosi 0,1 mm na dobę, przy czym jest on szybszy na palcach rąk niż stóp. Paznokcie rosną najszybciej między 5 a 30 rokiem życia. Całkowity odrost płytki paznokci następuje w okresie 3 - 6 miesięcy. Spowolnienie następuje głównie u ludzi w wieku starszym lub w przypadku różnych chorób ogólnoustrojowych. Wzrost płytki paznokciowej uzależniony jest od stopnia uszkodzenia przez te choroby mikrokrążenia.

Zdrowa płytka paznokciowa jest połyskliwa, gładka, zaróżowiona o wypukłej powierzchni grzbietowej. O wzroście i kondycji płytki paznokciowej decyduje macierz i łożysko. Macierz i łożysko płytki paznokciowej nie mają swoich głównych naczyń krwionośnych. Głównym źródłem odżywiania tych struktur anatomicznych jest głównie mikrokrążenie. Od wydolności mikrokrążenia uzależniona jest wartość płytki paznokciowej. Choroby, które przebiegają z uszkodzeniem mikrokrążenia powodują powstawanie zmian na płytce paznokciowej widoczne dopiero po pewnym czasie, w miarę wzrostu płytki. Zmiany te mogą mieć charakter przejściowy, ale czasami przyjmują formę zmian utrwalonych. Zmiany płytki paznokciowej uwidaczniają się w przebiegu różnych chorób takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, przewlekła niewydolność żylna, niewydolność układu chłonnego, choroby metaboliczne, urazy i stany zapalne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze). Paznokcie wiec mogą być odbiciem stanu zdrowia organizmu człowieka. Innym patologicznym stanem chorobowym płytki paznokciowej, który daje duże dolegliwości bólowe choremu jest wrastanie płytki paznokciowej w wały paznokciowe (wrastające paznokcie).

LibraMax

LibraMax

LibraMax jest wyłącznym dystrybutorem Kostki Arkady, korygującej wrastające paznokcie. Zapewniamy kompleksowe, fachowe doradztwo.

Gabinet zabiegowy

Gabinet

W naszym gabinecie skutecznie leczymy wrastające paznokcie. Przejdź do strony gabinetu, zapisz się na wizytę i raz na zawsze zapomnij o swoim problemie!

Kontakt z LibraMax

Kontakt z LibraMax

W razie dodatkowych pytań nt. produktu, zainteresowania prezentacją metody lub zakupem urządzenia, prosimy telefon lub e-mail.

LibraMax Sp. z o.o.
02-031 Warszawa, ul. Grójecka 43/7
tel. +48 690 014 000, e-mail: office@libramax.pl
Polityka plików cookies
©
2012 LibraMax. Wszelkie prawa zastrzeżone
Created by Brandis
Klinika