Kostka Arkady

Metoda Arkady - najnowsza metoda leczenia

Metoda Arkady, jako jedyna z dostępnych metod leczenia, przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Podstawowy zabieg na wrastające paznokcie trwa od 30 do 45 min, a czas jego trwania uzależniony jest od stopnia komplikacji danego przypadku. Okres leczenia zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również, jak długo paznokcie wrastały. Po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane co dwa do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu uzupełniającego.
Kostka Arkady

Kostka Arkady

Wrastające paznokcie to uporczywy problem wielu osób. Innowacyjna
i bezinwazyjna Metoda Arkady jest bezpiecznym i co ważne skutecznym sposobem leczenia. Najnowszy sposób na wrastające paznokcie: Kostka Arkady - to urządzenie medyczne, przy pomocy którego wykonywana jest plastyczna rekonstrukcja płytki paznokciowej - to przełomowy, polski wynalazek stworzony i opatentowany przez Adriana Arkadę. Efekt, który osiąga się przy użyciu Kostki Arkady, przy zastosowaniu klamer uzyskuje się po 4-5 miesiącach. Natychmiastowa ulga w bólu i efekt estetyczny to największe zalety Metody Arkady.
Kostka Arkady

Wrastające paznokcie

CHOROBA: Wrastający paznokieć jest chorobą wyszczególnioną
w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ISD-10 (Internationa Classification of Diseases) oznaczoną kodem L 06.0. Nazwa łacińska schorzenia - Unguis incarnatus.
CEL LECZENIA: Celem leczenia wrastających paznokci jest zlikwidowanie przyczyny ich wrastania, a nie tylko czasowa likwidacja dolegliwości poprzez stosowanie doraźnych metod.
Kostka Arkady

Mechanizm wrastania paznokci

Zbyt krótkie wycięcie paznokcia po bokach powoduje w miarę odrastania stopniowe wbijanie się ostrego brzegu paznokcia w skórę. Powoduje to ból, zaczerwienienie i obrzęk skóry wału paznokciowego, a także powstanie ziarniny czyli tzw. „dzikiego mięsa” oraz krwawienia i ropienie. Ponowne wycięcie paznokcia przynosi czasową ulgę, gdyż ostry brzeg paznokcia przestaje się wbijać w pokrywającą go skórę. Niestety, problem zawsze powraca – paznokieć dużego palca u stopy rośnie z prędkością ok 1 mm na miesiąc. Kolejne wycięcie paznokcia - pomimo że przynosi ulgę - pogarsza sytuację: ubytek paznokcia jest coraz większy.
Kostka Arkady

Skuteczny, nowy sposób na wrastające paznokcie

Istnieje kilka przyczyn wrastania paznokci: choroby i zakażenia płytki paznokciowej; choroby ogólnoustrojowe; przebyte urazy, w tym również ucisk na palec i paznokieć np. przez zbyt ciasne obuwie; błędy w obcinaniu paznokci – najczęściej zbyt krótkie wycinanie paznokcia po bokach. Zabieg wykonany przy użyciu kostki Arkady to skuteczny nowy sposób na wrastające paznokcie, który przyniósł ulgę setkom pacjentów. Nieinwazyjny i skuteczny zabieg zapewnia całkowite pozbycie się problemu wrastających paznokci i bólu, który towarzyszy temu schorzeniu.
Kostka Arkady

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE – PORÓWNANIE METOD LECZENIA

METODA ARKADY A KLAMRY ORTONYKSYJNE

Leczenie podologiczne wykorzystuje metody korekcji płytek paznokciowych ogólnie opisywanych jako ortonyksja. Określenie „orthonyxie” powstało z użycia greckich słów „orthos” – prosto i „onyks” – paznokieć. Celem ortonyksji jest uniesienie brzegów wrastających paznokci oraz wyprostowanie płytki paznokciowej. Podstawową metodą korygującą wrastające paznokcie jest montowanie na płytce paznokcia specjalnie skonstruowanej klamry korekcyjnej.

W Metodzie Arkady za pomocą urządzenia medycznego- Kostki Arkady stabilizuje się paluch, następnie za pomocą manipulatorów w sposób bardzo delikatny i bezbolesny odkształca płytkę paznokciową i za pomocą akrylu opracowanego na potrzeby Metody Arkady - utrwala to odkształcenie. Tak odkształcona płytka daje uczucie komfortu gównie z powodu ustąpienia uporczywego bólu. Odpowiednio nałożony, utwardzający się pod wpływem wiązania chemicznego akryl, unosi płytkę paznokcia i nadaje jej właściwy kierunek wzrostu.

Szczególnie istotnym czynnikiem wyróżniającym Metodę Arkady od innych metod na wrastające paznokcie jest korygowanie płytki paznokciowej na całej jej powierzchni w przeciwieństwie do wąskich klamer korekcyjnych, które przylegają do płytki na bardzo ograniczonej powierzchni.

Przeciwwskazaniem do szeroko rozumianej ortonyksji jest kruchość, brak elastyczności płytki paznokciowej, brak wzrostu płytki oraz niekonsekwencja chorego w dalszej pielęgnacji paznokci. Najnowsza metoda leczenia wrastających paznokci – Metoda Arkady to sposób dla którego brak wzrostu płytki, zbyt mała elastyczność czy kruchość nie jest przeciwskazaniem, wręcz przeciwnie, metoda ta utwardza płytkę, daje wzmocnienie dla osłabionej płytki paznokciowej oraz nadaje płytce estetyczny wygląd.

WYCIĘCIE CHIRURGICZNE

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wycinany jest na całej długości boczny, wbijający się w skórę fragment paznokcia, najczęściej wraz z macierzą, z której wyrasta i na której leży. Rana po zabiegu może zostać zszyta lub „zamknięta” przy pomocy specjalnych plastrów tzw. Steri strip’ów.

PORÓWNANIE METOD NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE: WYCIĘCIA CHIRURGICZNEGO
I METODY ARKADY

WYCIĘCIE CHIRURGICZNE

REKONSTUKCJA PAZNOKCIA

KOSTKĄ ARKADY

Konieczne jest znieczulenie palca

Wykonywana jest bez znieczulenia

lub w znieczuleniu:

- na życzenia pacjenta

- gdy trzeba usunąć ziarninę

Wycina się wrastający paznokieć wraz z podłożem i przerosłą skórą wału paznokciowego

Nie wycina się paznokcia lecz odtwarza przy pomocy akrylu brakujący fragment nadmiernie wyciętego paznokcia

Wykonywane jest narzędziami chirurgicznymi

Wykonywana jest w urządzeniu medycznym

-  Kostka Arkady

Gojenie rany trwa ok. 7-14 dni

Nie ma rany o ile nie usuwa się ziarniny

Jest bolesność po zabiegu z powodu rany

Może istnieć konieczność stosowania leków przeciwbólowych

Bolesność spowodowana wbijaniem się paznokcia ustępuje bezpośrednio po zabiegu

Brak bolesności związanej z zabiegiem

Istnieje konieczność zmiany opatrunków

Nie ma opatrunku

Paznokieć będzie węższy o wycięty fragment

Szerokość paznokcia pozostanie ta sama

Powstaje blizna z skórze wału paznokciowego

Nie będzie blizny

Wycięcie radykalnie usuwa przerosłą skórę wału paznokciowego

Przerośnięcie wału paznokciowego ustępuje stopniowo

Efekt estetyczny dobry po wygojeniu rany

Bardzo dobry efekt estetyczny natychmiast po zabiegu

Zdarzają się nawroty po wycięciu

Czasami istnieje konieczność uzupełnienia akrylu

ZABIEG METODĄ ARKADY

Zabieg Metodą Arkady na wrastające paznokcie może być wykonywany bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym, które może wykonać lekarz. Znieczulenie polega na podaniu leku w okolicę palca, podobnie jak znieczula się zęby u dentysty.

Zabieg składa się z kilku etapów:

  1. Wstępne przygotowanie paznokcia przed zabiegiem
  2. Uwidocznienie w kostce Arkady brzegów wbijającego się paznokcia
  3. Plastyczna rekonstrukcja płytki paznokciowej

Jeśli zabieg wykonuje się w znieczuleniu można jednocześnie usunąć ziarninę z okolicy paznokcia.

Jeśli podczas zabiegu nie usuwa się ziarniny to po zabiegu nie jest wymagany żaden opatrunek i można się normalnie myć. Po usunięciu ziarniny mycie palca bez opatrunku zwykle jest możliwe od następnego dnia.

Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem na wrastające paznokcie, przejdź do zakładki Klinika.

LibraMax

LibraMax

LibraMax jest wyłącznym dystrybutorem Kostki Arkady, korygującej wrastające paznokcie. Zapewniamy kompleksowe, fachowe doradztwo.

Gabinet zabiegowy

Gabinet

W naszym gabinecie skutecznie leczymy wrastające paznokcie. Przejdź do strony gabinetu, zapisz się na wizytę i raz na zawsze zapomnij o swoim problemie!

Kontakt z LibraMax

Kontakt z LibraMax

W razie dodatkowych pytań nt. produktu, zainteresowania prezentacją metody lub zakupem urządzenia, prosimy telefon lub e-mail.

LibraMax Sp. z o.o.
02-031 Warszawa, ul. Grójecka 43/7
tel. +48 690 014 000, e-mail: office@libramax.pl
Polityka plików cookies
©
2012 LibraMax. Wszelkie prawa zastrzeżone
Created by Brandis
Klinika